А у Львові молоді поети… можуть!

У середу, 7 листопада, на факультеті  журналістики ЛНУ імені Івана Франка витав особливий осінній настрій, адже в цей день студенти внз  та усі, хто завітали до них «на гостину», мали змогу перевтілились у справжніх поетів. Літературні читання з нагоди заснування  Молодіжного об’єднання журналістів-естетів, або ж просто – М.О.Ж.Е. організували студентки-журналістки Франкового університету  Ірина Вихрущ та Христина Мулик.

Зустріч розпочалась о 17 годині, проте чимало слухачів добігали ще півгодини. Та все ж це не завадило молодим поетам із блиском виступати перед аудиторією.

За лічені хвилини до старту в аудиторії № 302 уже сиділо близько десяти гостей. Дехто настирливо чекав нового натхнення, а дехто не гаяв часу і … «підтягував» польську. Більшість із присутніх, на диво, - хлопці, проте згодом і дівчата підбігли, бо як же їм та й не запізнитись? В результаті - аудиторія була  заповнена вщерть.

«Журналісти – такий народ, який зачасту пише вірші та малу прозу... А зараз і на конкурсах свої поезії важко представити, втім, всі  хочуть бути почутим! – розповідають засновниці літстудії. – Для цього ми й хочемо збиратися, аби люди не закопували свій талант. Тут можна буде послухати інших, набратись натхнення,  отримати поради та справедливу критику.  Для нас зараз головне – це зібрати свою аудиторії, згуртувати навколо себе креативних, творчих людей. Ми також хочемо, щоб учасники літстудії не вважали це проектом, зорганізованим декількома студентками, а таким,котрий тримається лише завдяки ініціативи кожного».

Не останню роль у створенні об’єднання відіграв і поет Василь Кузан, з яким Христина Мулик познайомилася у соціальній мережах, захопившись його поезією. Дівчина захотіла організувати із ним зустріч на своєму факультеті і запитала поради, яким чином це краще зробити, в Ірини Вихрущ. Думали-думали та й надумали… Перш, ніж організовувати таку зустріч студентки вирішили заснувати літстудію та об’єднати у ній молоді таланти. З приводу ж Василя Кузана, – то його обов’язково запросять на одне із засідань творчого об’єднання.

« Наші засідання відбуватимуться щочетверга, прийти МОЖЕ кожен. Готуємо цікаві проекти, організовуватимемо читання й поза межами університетських стін. Також ми плануємо проводити зустрічі із сучасними українськими письменниками. Я дуже сподіваюсь, що нашою мрією загориться багато творчих людей і ми досягнемо успіху. Додавайтесь до нашої підписки у соц..мережі та слідкуйте за оновленнями»,- каже засновниця літстудії Ірина Вихрущ.

Аби продемонструвати на живому прикладі у що може перерости звичайний гурток однодумців, організатори запросили на першу зустріч учасника тернопільської літстудії «87», котрий зараз навчається в Українському Католицькому Університеті, Олександра Бугаєнка. Він розповів аудиторії про «феномен «87», численні здобутки літстудії та її учасників, а потім перейшов і до декламування власних поезій.

Організатори зачитували свої творіння першими: «метафори» представила спочатку Христина Мулик, яка назвала свою першу збірку величезною помилкою, оскільки видання книги хотіли її батьки, а не вона. Наступною виступила Ірина Вихрущ, котра, як і Олександр Бугаєнко, теж є учасницею літстудії «87» та, від тепер й «М.О.Ж.Е.».

Далі один за одним набиралась сміливості й авдиторія. Студенти першого, другого, третього курсів, гості представляли свою творчість по-різному: хтось, як справжній поет, з листочків, а хтось – по-сучасному – з планшета, нетбука чи навіть ноутбука… І солов’їною, і російською… І вишукано та елегантно, і навіть, іноді,  лайливо.

Серед виступаючих були й уже знані поети та поетки, котрі брали участь у багатьох «літературниках», були лауреатами різноманітних поетичних конкурсів. Це й Бо Ляля (Вікторія Трач), і Яна Янчевська, за багато років, дещо соромлячись, читала знову перед публікою свої поезії Христина Гац, відвертою історією ділилась Олександра Багач. Про «Ки_Рила, котрий махає у Києві Кадилом» читав Юрко Семашко, невпевнено позираючи на присутніх, отримували перші оплески й ті, хто наважився вперше витягнути із шухляд свої творіння.

Таким чином, зустріч навіть трішки затягнулася, оскільки охочих послухати і виступити прийшло більше, ніж очікували організатори.

Відтепер  такі «літературні вечори» відбуватимуться щочетверга о 16 годині, за адресою: вул.. Генерала Чупринки 49, ауд. 302. Втім, їхній характер не буде таким офіційним, кожен матиме час та змогу висловити свої пропозиції щодо подальшого курсу літстудійного кораблика та поділитись із учасниками новими творіннями.  Тож якщо Ви творча особистість, якій набридли «домашні шухлядки», то, може, М.О.Ж.Е. чекає саме на Вас?

Детальна інформація, більше фото-відео та можливість поставити свої запитання: http://vk.com/moje.pomoje

                                                                                                          Надія Криницька

[youtube id="srgwc_Dyi6o" width="600" height="350"][youtube id="QWoxWqqBX_Q" width="600" height="350"][youtube id="4fA2XFrNGxs" width="600" height="350"][youtube id="RCtkVdgA1lA" width="600" height="350"]

No Comments Yet.